Projektowanie sypialni

Projektowanie sypialni

Sypialnia jak ze snów…

Sypialnia jest miejscem relaksu, odpoczynku, intymności. Bardzo ważne pomieszczenie, które powinno być idealnie zaprojektowane, spełniające nasze indywidualne potrzeby. Tylko czy tak jest? Czy my zwracamy uwagę? Czy podchodzimy obojętnie bo tam tylko śpimy a w dzień spędzamy czas w salonie?

Unikatowa przestrzeń, w której kolorystyka, dobór materiałów, struktur ma niepowtarzalne znaczenie. Odpowiednio przemyślana przestrzeń nie musi być wcale droga. Można poszukać w sklepach intranetowych dodatków, w sieciówkach, a może samemu zrobić zagłówek? Sypialnia zaraz po łazience, kuchni jest najważniejszym pomieszczeniem ponieważ dzięki odpoczynkowi w czasie snu nasz organizm się relaksuję. W czasie choroby wracamy do zdrowia w czasie snu. Gdy mamy zły dzień, boli nas głowa, spędzamy właśnie w sypialni najwięcej czasu.

Kolor ma ogromne znaczenie. Zacznijmy od czerwonego. Kolor przez wiele osób uważany za zmysłowy, pobudzający. Pamiętajmy, że pomalowana cała na czerwono nie będzie zmysłowa a agresywna, jednak jeśli pomalujemy jedną ścianę czy damy zasłony wraz z poduszkami czerwonymi nada charakteru wnętrza. Z barwą tą należy ostrożnie, aby nie przesadzić. Ten kolor idealnie łączy się z bielą, szarością, czernią. Kolejnym kolorem pasującym idealnie do „zimnej” sypialni jest niebieski z szarym bądź turkusowy z białym. Nie każdy w takim wnętrzu odpoczywa czy nabiera sił na kolejny dzień pracy, życia. Osobiście to mój ideał. Kolejnym popularnym kolorem na sypialnie jest beżowy. Barwy te są raczej spokojne. Według niektórych aż za spokojne. Beżowy często łączymy brązowym, z drewnem, écru.

Pamiętajmy kolor to nie tylko farba na ścianę, ale również tapeta, fototapeta, bardzo modne i fajne panele 3D wykonane z tkanin czy betonu, cegła, kamień. Panele 3D warto o nich więcej napisać. Nie dość, że fajnie wyglądają to mogą ocieplić ścianę. Miękkie i przyjemne w dodatku pobudzają nasze zmysły, doznania. Warto wybrać aksamit. Panele z drewna, sklejki, betonu również idealnie komponują się z sypialnią.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jak nie najważniejszym jest łóżko. Według mnie musi być jak najważniejsze. Będąc singlem raz śpi samemu raz z partnerem. W przypadku rodziny musi pomieścić rodziców, dzieci, zwierzęta. Wiadomo nie każdy może pozwoli sobie na nie rozkładane łóżko 220 cm na 220 cm gdyż może ograniczać nas przestrzeń. Niestety wiele osób śpi na rozkładanych kanapach w salonie. Nie mamy na to wpływu. Jednak jeśli możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie sypialni zamykanej starajmy się ją posiadać. Lepsza mniejsza niż żadna. Miejsce wypoczynku, tak ważne dla naszego organizmu czyli snu powinno być duże dla odpoczynku umysłu, nieprzytłoczone meblami. Jeśli w mieszkaniu w domu można wydzielić garderobę to zrezygnujmy z szafy. Wstawmy wielkie lustro w ramie oraz siedziska miękkie najlepiej fotele bądź krzesła z małym stolikiem. Przed snem wprowadźmy rytuał rozmowy z partnerem, wyciszenie, odprężenie, relaks jak lubimy tylko my.

Według badań najszczęśliwszym narodem są Duńczycy gdyż pamiętają o naturalnym świetle jakim jest ogień, jeśli mieszkamy w Krakowie i mamy zakaz palenia drewnem bądź mamy za małe pomieszczenie na kominek to wstawmy świeczkę. Zastanówmy się czy telewizor w sypialni nam jest potrzebny. Może w jego miejscu zróbmy galerie obrazów ręcznie malowanych bądź zdjęcia w ramkach naszych bliskich. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie jednakowych zasłon oraz poduszek z dobraną narzutą oraz pościelą. Jeśli decydujemy się na wrzorzystą tapetę to pamiętajmy o stonowanych jednokolowych poduszkach i zasłonach bądź odwrotnie, aby wnętrze było przyjazne, przytulne, ciepłe wprowadzające w miłą atmosferę.

Nasze projekty sypialni

Sklep Internetowy Rocket