Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski miejsce, w którym nie można nie być na spektaklu będąc w trójmieście.

Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego od niedawna jest dostępny dla wszystkich. Projektował go Renato Rizzi. Jest niepowtarzalny, przemyślany i oryginalny. Wnętrze jest ciemne z jasnym drewnem na widowni. Całość dostosowana do teatru. Zastosowano otwierany dach, aby spektakle były bardziej realistyczny. Gdy jest potrzebne gwiaździste niebo wieczorową porą podczas przedstawienia łatwo to wcielić w życie bez sztucznej imitacji.

Bilety kosztują kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Widownia znajduję się pod sceną, na parterze, na piętrze. Trzeba koniecznie uczestniczyć w spektaklu, aby to zrozumieć jak cudowne jest to przeżycie. Aktorzy są na wyciągnięcie ręki. Dosłownie chodzą między widzami. Zdarzają się spektakle, w których zapraszają na scenę widownie, aby czynnie uczestniczyła.

Osobiście byłem urzeczony przebywaniem i oglądaniem. Jedno z najfajniejszych spektakli jakie obejrzałem. Polecam z czystym sumieniem. Myślę, że każdy może się tam odprężyć.

Trójmiasto jest według mnie nie samowitym miejscem. Uwielbiam przebywać na Gdańskiej Starówce, Parku Oliwskim, w Sopocie nie samowite miejsce do imprezowania, Gdynia Orłowo najcudowniejsze miejsce do odpoczynku. W innym artykule szerzej opisze co według mnie warto zwiedzić.

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket