Projektowanie łazienek

Projektowanie łazienek

Łazienka miejsce praktyczne a jednak przyjemne domowe SPA.

Łazienka jedno z najdroższych i najrzadziej remontowanych pomieszczeń tak często wykorzystywanych w naszym życiu. Tam zazwyczaj zaczynamy i kończymy dzień od codziennej toalety. Nie każdy z nas posiada odrębne pomieszczenie na pralnie. Urządzenie to nie jest niczym pięknym dlatego warto obudować ją w szafie. Dzięki temu mamy duży magazyn głębokości na 63 centymetry na wszelakie kosmetyki, a przede wszystkim środki służące do prania i sprzątania.

Na etapie projektu łazienki pojawi się za pewne pytanie wanna czy prysznic czy dwa w jednym. Tak wiele jest zwolenników szybkiego mycia co i wylegiwania się w wannie pełnej piany i ciepłej wody, tak jak ja teraz pisząc ten artykuł, natomiast rano, kiedy spieszymy się na spotkania do pracy, zawieść dziecko do szkoły zdecydowanie wybieram prysznic.
Kolejnym ważnym tematem jest wybór toalety czy wisząca czy tradycyjna stojąca.

Nie odłącznym elementem jest decyzja czy chcemy umywalkę wpuszczana w blat jak w większości hoteli, czy stojącą na blacie, a może tradycyjną wiszącą na ścianie pasującą do stylu loftowego? Wiadomo w dzisiejszych czasach możemy zdecydować się na zintegrowaną wielką umywalkę za kilka tysięcy złotych.

Oświetlenie… temat rzeka. Każdy fragment w funkcjonalnej łazience musi być doświetlony. W moich projektach nie zawsze znajdziemy lampę główna w łazience, gdy jest ona mała uważam ją za zbędne zagracenie, jeżeli mamy łazienkę 30 metrów kwadratowych to jestem zwolennikiem w saloniku kąpielowym na wstawienie fotela wraz z lampką. Kiedy czekamy na upływ czasu nałożonej maseczki możemy wygodnie siąść z książką i spędzić pożytecznie czas nikomu nie pokazując się. Strefa przy lustrze jest konieczna do perfekcyjnego oświetlenia ponieważ mężczyźni zazwyczaj golą się czy skracają zarost, kobiety zaś nie co dziennie chodzą do kosmetyczni na makijaż.

Zastanawiając się nad remontem istniejącej łazienki warto wziąć pod uwagę pomalowanie płytek a nie skuwanie ich czy kładzenie na nie kolejnej warstwy.

Nasze projekty łazienek

Łazienka w Krakowie
Męska łazienka
Salonik kąpielowy
Łazienka i WC dla rodziny z dwójką dzieci
Łazienka biała z imitacją drewna
Lustrzana łazienka
Wąska łazienka przy sypialni
Mała łazienka przy sypialni dla nastolatki
Łazienka pod Krakowem
Nieoczywista łazienka
Łazienka na wysoki połysk
Łazienka w starej kamienicy
Łazienka dla młodego mężczyzny
Wielka łazienka
Łazienka na Krakowskim Kazimierzu
Łazienka na Zakątku
Łazienka z wanną
Męska łazienka 2
Damska łazienka
Przytulna łazienka
Łazienka na poddaszu
Łazienka przy sypialni rodziców
Łazienka w bloku
Łazienka w mikrocemencie
Sklep Internetowy Rocket