Szkoła Rysunku
Kurs rysunku architektonicznego
Trochę nietypowo trochę z chaosem artystycznym zapraszam serdecznie na wspólną przygodę jaką jest nauka rysunku. Mam do zaoferowania własnego pomysłu swoistą mapę wskazująca ścieżkę do uzyskania umiejętności niezbędnych by rysunek odręczny by wyjątkowym sposobem wypowiedzi.
W tym miejscu pragnę podkreślić, że jeżeli zdecydują się Państwo uczestniczyć w kursie rysunku architektonicznego tym samym dołożą Państwo swoją cegiełkę do zrealizowania swojego marzenia. Nie chce mydlić oczu, że jest to proces łatwy i szybki. Ostrzegam, że będzie to wymagało dużego samozaparcia by nauczyć rękę by potrafiła narysować to co widzi oko lub dusza wyobraźni. Ze swojej strony mogę zagwarantować, iż razem -Państwo i ja – zbudujemy trwałe fundamenty lub rozwiniemy nowe piętra umiejętności rysowania.
Mogą Państwo wybrać dobraną do swojego indywidualnego rytmu mapę zajęć:
– lekcje rysunku grupowego (grupy max 6 osobowe)
– lekcje rysunku indywidualnego w wybranej lokalizacji (u Państwa lub u mnie)
– przygotowywanie adepta na egzamin wstępny wydziałów architektura i urbanistyka a także architektura krajobrazu.
Chciałbym pokazać Państwu odrobinę mojego świata w którym rysunek architektoniczny odgrywa istotną rolę. Państwa umiejętności to podstawa były poszczególne cegiełki takie jak: studium martwej natury, rysunek z elementami geometrii i matematyki, rysunek na siatkach perspektywicznych, rysunek form przestrzennych z wyobraźni, kompozycja tematyczna, studium postaci, ćwiczenia z aksonometrii, budowa arkuszy i tworzenie wizualizacji architektonicznej – stały się elementami ugruntowanej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Zapraszam więc do wspólnej przygody ciekawej pełnej wyzwań ale przede wszystkim sukcesów na każdym etapie tej drogi do celu jakim jest rysunek architektoniczny.
Podstawowym niezbędnym warsztatem na każde zajęcia jest posiadanie:
– bloku rysunkowego A4
– arkuszy papieru (brystol) formacie B2 – 2 szt. na zajęcia
– ołówki 2h – 6b
– gumka chlebowa
– temperówka
– teczka formatu 50×70 cm
– długopis czarny lub niebieski
– cienkopisy o grubościach 0.4; 0.5; 0.6
– klipsy do przypinania kartek do desek
– linijka i ekierka – nie koniecznie
– deska 50×70