Białogóra powrót po 23 latach na kilka godzin.

https://funkcjonalnaarchitektura.pl

Białogóra powrót po 23 latach na kilka godzin.

Białogóra powrót po 23 latach na kilka godzin.

Białogóra swą nazwę dostała w 1951 roku. Wcześniej nazywała się Weissenberg. W latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia pojawiły się pierwsze domu letniskowe.

W 1627 roku odbyła się bitwa morska pomiędzy okrętami patrolowymi króla Zygmunta II Wazy a 24 jednostki szwedzkiej armady, które chciały zablokować port w Gdańsku. Nasi zwyciężyli!

Za wiele ta miejscowość nie ma do zaoferowania. Byłem tam 23 lata temu z rodzicami po skończeniu drugiej klasy podstawowej. Nie wspominam ich jakoś super ponieważ od dziecka kocham miasto i życie miejskie. Moim ulubionym kurortem nadmorskim w Polsce jest trójmiasto, gdzie wiele osób nie umie tam wypoczywać. Pierwszy raz w życiu widziałem tam żmiję. Rodzice zmuszali mnie do chodzenia przez las. Las jest piękny na zdjęciu. Brak chodnika jest dla mnie udręką. Była tam wtedy jedyna asfaltowa droga prowadząca do morza, która była dużo dłuższą niż przez las innym wyjściem.

Białogóra na pewno zmieniła się przez te 23 lata na plus. Bardzo duży plus według mnie. Widać tam teraz cywilizacje. Dalej problem z zasięgiem telefonów komórkowych jak w Dębkach… Strefa gastronomiczna, kawiarniana, sklepowa bardzo się rozwinęła. Cieszy mnie to.

Na duży plus odnowiona promenada z chodnikiem zakończona jest schodami z balkonem na plaże. Bardzo fajny projekt, pomysł oraz wykonanie. Ładna architektura krajobrazu prowadzi na plaże.

Chciałbym opisać jedną kawernie, która istnieje od 23 lat. Prowadząca przez te sama zarozumiała Panią. Pani nic się nie zmieniła, tak samo jak lokal. Jakość deserów, lodów dalej rewelacyjna. Nie raz wspominaliśmy w domu to miejsce. Ten nie powtarzalny smak lodów. Po 23 latach, mimo że byłem mały zapamiętałem te obskurne miejsce i je odnalazłem.

Restauracja Nata jest moim odkryciem. Bardzo ładny lokal z tarasem w stylu nadmorskim z wykorzystaniem płyt pilśniowych. Serwowane ryby na kołderce ze szpinaku i pierś z kurczaka okazały się znakomite. Podane zupy trochę mniej. Robione bardziej pod masówkę. Brak przypraw wpłynął negatywnie na ocenę. Dla osób o mniej wyrachowanych kupkach smakowych fastfood z zapiekankami i kebabem znajduję się w tym samym miejscy. Okienko wcześniej. Można napić się regionalnych piw. Muzyka na żywo towarzyszy podczas konsumowania posiłków.

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket