Nietypowe i tanie aranżacje w kuchni

Nietypowe i tanie aranżacje w kuchni

Tanim sposobem i ekstrawaganckim na zabudowę kuchni może być wykorzystanie materiałów budowlanych. W wielu programach telewizyjnych czy na stronach z aranżacją wnętrz można spotkać zabudowę w kuchni wykonaną z materiałów budowlanych takich jak beton czy cegła a nawet sklejka OSB. Wykorzystanie takich materiałów niesie za sobą możliwość stworzenia bardzo oryginalnego wnętrza lecz także odpowiednie zabezpieczenie użytych materiałów by efekt wow nie był krótkotrwały.

Zacznijmy od początku czyli wykorzystanych materiałów. Beton na szafki w kuchni może być to klasyczna mieszanka cementu portlandzkiego z piaskiem (polecam kolorowy piasek gdyż dzięki temu można uzyskać ciekawy efekt) lub ten że cement zmieszany dodatkowo z pigmentem. Dodatek pigmentu do cementu spowoduje że uzyskamy kolor inny niż szary. Niestety ścianki z samego cementu mogą być nie trwałe jeżeli będziemy chcieli na nich wylać gruby blat cementowy. Warto wtedy wzmocnić konstrukcje ścianek prętami metalowymi (kilkoma by mieć pewność że się nie zawali a jednocześnie nie będzie się przesuwał blat Wykonanie szalunków dla wylewki cementowej jest dość proste i pozwala wykorzystać nawet najdziwniejsze kształty pomieszczenia. Warto na tym etapie mieć dobrze wymierzone półki które będą wewnątrz szafek i fronty by nie było niespodzianek, nie zapominając jednocześnie iż szafka musi mieć wcięcie by nie obijać stopą frontów szafek.

Wylany cement wraz z blatem musi po wylaniu być utrzymywany wilgotny by cement prawidłowo związał i nabrał wytrzymałości. Niestety cement wiąże 28 dni czyli w tym czasie powinnyśmy dbać o nasze szafki. Po 7 dniach możemy spokojnie wyszlifować powierzchnie lub zrobić przecierkę a po 14 nałożyć pierwszą impregnację blatów.

Szafki z betonu nie będą szybką konstrukcją ze względu na czas oczekiwania ale za to będą trwałe pod warunkiem odpowiedniej impregnacji blatu przed wilgocią i zabrudzeniami. Na pewno taka kochania będzie wyjątkowa tak samo jak użycie płyt OSB. A może warto połączyć beton i OSB by uzyskać niecodzienny wygląd szafek. Co do cegły to z racji jej ozdobnego charakteru warto wykonać elementy widoczne na co dzień jak np.: wyspę.

Projektując kuchnie zawsze zwracajmy uwagę na funkcjonalność wnętrz gdyż będziemy z niej korzystać na co dzień więc musi być wygodna. Warto stworzyć kuchnie oryginalną która pasuje do Nas jako właścicieli tego skrawka przestrzeni. Jeżeli macie Państwo pomysł zbyt ogólny i przeraża Was wizja wykonania zadzwońcie z chęcią pomogę zorganizować to tak by uzyskać efekt wow w kuchni na dużej.

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket