Jastarnia, w której nikt nie powinien się nudzić.

Jastarnia, w której nikt nie powinien się nudzić.

Jastarnia, w której nikt nie powinien się nudzić.

1. Kąpieliska morskie.

2. Architektura.

3. Chata rybacka.

4. Kościół Najświętszej Marii Panny.

5. Molo.

Jastarnia zlokalizowana jest na półwyspie Helskim. W powiecie Puckim, w gminie Jastarnia. Miasto z licznymi ulicami, molem, smacznymi restauracjami, barami, atrakcjami turystycznymi i morskimi. Mało osób wie, że ten kurort morski ma aż pięć rożnych kąpielisk morskich. Kolejną atrakcja dla wielu jest port morski. Przy odpowiednim wietrze na morzu, przy molo, widać ćwiczących kitesurfing. Sport, który do niedawna był znany z filmów i seriali amerykańskich. Od kilku lat jest coraz bardziej popularny w Polsce. Gdybym nie bał się tak wielkiej wody też bym spróbował. Może kiedyś 🙂

2. Architektura.

Królewska wieś widoczna jest w zabytkowej architekturze. Liczne stare domy mieszają się z nowoczesnymi bądź odrestaurowanymi willami. Wiele z nich jest bardzo dużą dla pomieszczenia licznych turystów. Tradycyjne domy z elewacją z drewna przykuwają uwagę. Ceglane domu nadają dodatkowego charakteru miasta.

3. Chata rybacka.

Możemy zobaczyć stary dom rybaka. Wejście do niego jest za dowolną opłatę. Została wybudowana w 1881 r. Zobaczymy w niej miejsce pracy oraz część mieszkalną z rożnymi eksponatami. Dom został wybudowany z drewna wyrzuconego na brzeg morza.

4. Kościół Najświętszej Marii Panny.

Rzymsko katolicki kościół parafialny w Jastarni jest widoczny z daleka, dzięki swej wierzy. Wspomniana cegła wcześniej przeze mnie jest również widoczna na elewacji świątyni. Adam Bunsch wykonał witraże przedstawiające życie Matki Bożej oraz stacje Drogi Krzyżowej. Niestety kościół w dzień jest zamknięty dla zwiedzających. Jedynie otwarte jest wejście do modlitwy.

5. Molo.

Miejscowość w której jest molo jest dla mnie bardziej atrakcyjna. Bardzo lubię spacerować i spędzać czas na tej drewnianej konstrukcji. Liczne ławki umożliwiają odpoczynek. Na końcu mola zaznaczone jest na zdjęciu jaki miejscowości widać. A widok nie ziemski i roztacza się na wielka część Bałtyku. Do mola prowadzi deptak. Tradycyjnie przy nim znajdziemy kawiarnie, lodziarnie, restauracje, przekąski, sklepy z pamiątkami.

Przygotowując się do wycieczki przeczytałem, że w Jastarni jest wiele atrakcji do zobaczenia. Powoduje to, że na pewno kiedyś zdecyduję się na dłuższy pobyt w tej miejscowości. Jest tam pięknie i nie można się nudzić. Liczne sklepiki zachęcają do odwiedzenia. Pachnące knajpki kuszą do wejścia.

 

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket