Lot balonem widokowym w Krakowie

Lot balonem widokowym w Krakowie

Jeśli jesteś miłośnikiem widoków miasta zdecydowanie polecam lot balonem Widokowym w Krakowie. W czasie lotu balon wzbija się na 150 metrów nad ziemię. Ta wysokość zapewnia nie zapomniane widoki, które na długo pozostają w pamięci. Maksymalna ilość osób przebywające w balonie w czasie lotu to 30 osób. Ja miałem szczęście byliśmy we dwójkę 😛

Stare miasto w Krakowie oraz żydowska dzielnica Kazimierz została wpisana na listę Zabytków Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Z balonu widać świetnie widoki.

Z balonu widać dzielnice Podgórze . Mini lot balonem zapewnia cudowne chwilę. Na początek bardzo trzęsie. Po chwili wiadomo przyzwyczajamy się do tego innego uczucia. Ja mam lęk wysokości, jednak nie czułem dyskomfortu i nie pewności. Każdy może skorzystać bez względu na wiek czy niepełnosprawność. Całość pozostanie w pamięci. Kraków zaskakuje pod wieloma aspektami. Jednym z nich jest ten balon, którego instalacja jest mało popularna w innych miastach na świecie. W Polsce jest jedynym takim miejscem.

  

Z lotu ptaka – w niewielu miastach europejskich można tak jak w Krakowie dojrzeć wyraźny zarys średniowiecznego planu miejskiego. Widok ten przywołuje w wyobraźni fascynujący obraz miasta – warowni. Wznosząc się ponad dachy, zobaczymy rzadko spotykany szachownicowy układ ulic, niegdyś otoczony murami obronnymi wzmocnionymi 47 basztamiDo miasta prowadziło 8 bram głównych. Do dzisiaj pozostała tylko jedna z nich.”

Na stronie internetowej organizatora czytamy, że bezpieczeństwo balonu, lądowiska spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej oraz Polskie Normy.

Widok miasta z lotu ptaka nie należy do najtańszych, ale też nie wyrywa z butów:

Ceny od poniedziałku do piątku:
Bilet normalny: 55,00 PLN
Bilet ulgowy (dzieci od 4 do 16 lat): 39,00 PLN
Bilet ulgowy (emeryci i osoby niepełnosprawne): 43 PLN
Bilet ulgowy studencki: 43,00 PLN
Bilet rodzinny (2 dzieci): 149,00 PLN
Bilet rodzinny (3 dzieci): 169,00 PLN

Ceny w soboty, niedziele i święta:
Bilet normalny: 69,00 PLN
Bilet ulgowy (dzieci od 4 do 16 lat): 49,00 PLN
Bilet rodzinny (2 dzieci): 179,00 PLN
Bilet rodzinny (3 dzieci): 199,00 PLN
Bilet ulgowy (emeryci i osoby niepełnosprawne): nie obowiązuje
Bilet ulgowy studencki: nie obowiązuje

Bilet rodzinny: maksymalnie 2 osoby dorosłe, dzieci muszą być w wieku od 4 do 16 lat, lub uczące się,na podstawie stosownej legitymacji.

Bilet ulowy dla dzieci przysługuje: dzieciom od 4 do 16 lat, lub uczące się, na podstawie stosownej legitymacji.

Bilet ulgowy dla osób niepełnosprawnych przysługuje osobom
z orzeczeniem niepełnosprawności znacznym lub umiarkowanym – dawna I i II g
r.

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket