Szkoła rysunku OŁÓWEK I GUMKA prowadzi kursy rysunku odręcznego dla hobbistów oraz kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego na kierunki Architektura i Urbanistyka, Architektura, Architektura Wnętrz

Szkoła rysunku OŁÓWEK I GUMKA prowadzi kursy rysunku odręcznego dla hobbistów oraz kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego na kierunki Architektura i Urbanistyka, Architektura, Architektura Wnętrz

Szkoła rysunku OŁÓWEK I GUMKA prowadzi kursy rysunku odręcznego dla hobbistów oraz kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego na kierunki Architektura i Urbanistyka, Architektura, Architektura Wnętrz prowadzony przez właściciela pracowni i sklepu internetowego, blogera „WWW.FUNKCJONALNAARCHITEKTURA.PL

link do strony znajdziesz tutaj: https://funkcjonalnaarchitektura.pl/szkolarysunku/

https://www.facebook.com/Szkoła-rysunku-Ołówek-I-GUMKA-kursy-rysunku-odręcznego-Kraków-107406724393926/?modal=admin_todo_tour

w pracowni przy ul. Świętego Filipa 7 w Krakowie.

Przed wojenna klimatyczna kamienica, ułatwia kreatywność podczas ćwiczenia pomysłowości podczas kursu rysunku odręcznego. Wysoka kamienica, pozwala na umieszczenie kompozycji z martwej natury na różnej wysokości, tak aby z różnej perspektywy ćwiczyć przenoszenie układu brył na papier podczas kursu przygotowującego do egzaminu wstępnego na Architekturę i Urbanistykę, Architekturę Krajobrazu, Architekturę Wnętrz.

Zajęcia odbywają się co dziennie popołudniu, aby każdy przyjezdny czy mieszkaniec Krakowa mógł zdążyć na zajęcia z lekcji rysunku.

Poniedziałek 15 – 19

Wtorek 15 – 19

Środa 15 – 19

Czwartek 15 – 19

Piątek 15 – 19

Sobota 15 – 19

Niedziela 15 – 19

Jeżeli zapiszesz się na zajęcia w danym dniu, a coś Ci wypadnie, zachorujesz, źle się czujesz, zajęcia nie przepadają, możesz odbyć je w inny ustalony dzień.

Omawiane tematy to te, które były już na egzaminach wstępnych we wcześniejszych latach. Między innymi:

1. Martwa natura z kompozycji różnych brył.

2. Miejsce do odpoczynku „mebel” w przestrzeni publicznej. Do przedstawienia ławy należy wybrać dwa z przedstawionych materiałów: BETON, DREWNO, METAL.

3. Narysuj z wyobraźni kompozycję architektoniczną, którą można nazwać: ZNAK PRZESTRZENNY – SYMBOL PORTU LOTNICZEGO. Wybierz jeden rodzaj materiału: BETON, DREWNO, METAL.

4. MIEJSCE WYCISZENIA – PRZESTRZEŃ KONTEMPLACJI o W środowisku naturalnym parku – pusta jeszcze o wschodzie słońca publiczna przestrzeń urządzona, pozwalająca na wyciszenie i kontemplację – ujrzana przez pierwszego Przechodnia.

5. Widok z góry. Z tarasu kawiarni na piętrze budynku muzeum, w jasnym świetle czerwcowego popołudnia otwierał się widok na wewnętrzny, kameralny dziedziniec z podcieniowym obejściem, posadzką z kamiennych płyt i kamiennymi ławami.

6. Zamknięcie perspektywiczne. W perspektywie otwieranej na plac, pustej jeszcze o świcie miejskiej uliczki z narożną kamienicą o arkadowych podcieniach, pojawiła się lokalna dominanta – wieża ratusza lub kościoła, oświetlona jasnym słonecznym światłem.

7. Kameralny miejski plac. Przedstaw widok na puste o poranku kameralne wnętrze niewielkiego, miejskiego placu z rzędem ławek oraz fontanną, oświetlone jasnym słonecznym światłem.

8. Kameralna miejska przestrzeń – piesza uliczka. Po zmierzchu nie widoczne reflektory oświetlały jasno jedną z pierzei wąskiej pieszej uliczki, opadającej lekko w dół i niknącej za zakrętem.

9. Brama otwór w ścianie. La Curbosier.

10. Akcent – znak w przestrzeni. La Curbosier.

11. narysuj drzewo i głaz upamiętniające miejsce ważnego wydarzenia. Rodzaj ujęcia perspektywicznego i sposób rysowania – dowolne, stosowne do kompozycji. Technika rysowania: ołówek grafitowy na białym kartonie.

12. narysuj drzewo nad stawem. Rodzaj ujęcia perspektywicznego i sposób rysowania – dowolne, stosowne do kompozycji. Technika rysowania: ołówek grafitowy na białym kartonie.

13. Narysować z wyobraźni kompozycję architektoniczną, którą można nazwać: DOM LALKI. Tematem rysunku jest dom – bez otoczenia i mieszkańca. Kształt, wielkość i materiał z którego dom ma być wykonany są dowolne.

Dom ma być przedstawiony za pomocą walorowego rysunku perspektywicznego. Charakter waloru i ujęcie perspektywiczne dowolne, stosowne do koncepcji kompozycji. Technika rysowania: ołówek grafitowy na białym kartonie.

14. Narysować z wyobraźni kompozycję architektoniczną, którą można nazwać: DOMEK PSA. Tematem rysunku jest domek – bez otoczenia i mieszkańca. Kształt, wielkość i materiał, z którego domek ma być wykonany są dowolne. Domek ma być przedstawiony za pomocą walorowego rysunku perspektywicznego. Charakter waloru i ujęcie perspektywiczne dowolne, stosowne do koncepcji kompozycji. Technika rysowania: ołówek grafitowy na białym kartonie.

15. Wazon na kwiaty cięte.

16. Butelka na perfumy.

17. Pomnik Idei Przyjaźni.

18. Pomnik Idei Tolerancji.

19. Ujęcie wody w parku Narodowym.

20. Ujęcie wody w parku Miejskim.

Zapoznając się z tematyką z lat wcześniejszych, widać, że tematy zmieniają się na bardziej szczegółowe, wymagające znajomości architektury oraz umiejętne zrozumienie tematu. Dobra analiza czego od nas oczekuję jest polową sukcesu. Następnie na odwrocie kartki należy wykonać szybki szkic, co chcemy przedstawić i zabierać się do ciężkiej pracy jaką jest przelanie Twojej myśli na papier. Według mnie to jest najtrudniejszy moment całego zadania. Dobrze przygotowana osoba szybko jest w stanie wymyślić co chcę narysować. Osoba bez szkoły rysunku, kursu rysunku na pewno ma trudniejsze zadanie do wykonania. Kursant ma w pamięci nie tylko swoje najlepsze pracę, ale także kolegów i koleżanek z zajęć.

Nie narzucam ilości zajęć. Masz do wyboru:

1 raz w tygodniu 250 zł / m-ąc

2 razy w tygodniu 450 zł / m-ąc

3 razy w tygodniu 670 zł / m-ąc

4 razy w tygodniu 880 zł / m-ąc

codziennie 1550 zł / m-ąc

Zapraszam do kontaktu.

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket