Jastrzębia Góra miejsce dla turysty, który lubi różne atrakcje.

https://funkcjonalnaarchitektura.pl

Jastrzębia Góra miejsce dla turysty, który lubi różne atrakcje.

Jastrzębia Góra miejsce dla turysty, który lubi różne atrakcje.

1. Jastrzębski Klif

2. Gwiazda północy

3. Promenada Światowida

4. Restauracja

5. Lody tajskie

Jastrzębia Góra zlokalizowana jest nad samym morzem. Sąsiaduje z Ostrawo oraz Rozewie. Jest bardzo rozwiniętym miasteczkiem turystycznym. Każdy znajdzie w niej to co lubi. Jest gdzie pospacerować po deptakach, parkach, plaży. Tysiące tawern, restauracji, knajp, kawiarni zachęca do wejścia do środka. W śród licznych atrakcji turystycznych niektóre są znane na całą Polskę między innymi Jastrzębski Klif opisany niżej pod punktem 1 oraz Gwiazda Północy opisana pod punktem 2. Latarnia Rozewie jest najstarszą latarnią w Polsce. Zachęcające dla osób dorosłych i miłośników trunku jest Dom whisky. Ja osobiście bardzo lobię ten napój 🙂

Lokalizacja Jastrzębiej Góry w parku Krajobrazowym jest kolejnym elementem wartym odwiedzenia tego miejsca. Drzewa i trawnik oplata zimozielony bluszcz. Jak dla mnie nadaje to klimatu śródziemno morskiego. Gdyby w Polsce nie były tak zimne noce to na pewno mógłbym poczuć się jak we Włoszech.

Warto odwiedzić Lisi raj, który jest wąwozem, który ciągnie się wąskim pasem do plaży. Mikroklimat okolicy tworzą ponad stuletnie buki.

1. Jastrzębski Klif

Jeden z najwyższych klifów na wybrzeżu Batyckim znajduję się w Jastrzębiej Górze. Widok z niego na plaże, morze, zachód słońca jest bardzo przyjemny. Ławki i liczne drzewa pozwalają w cieniu odpocząć po spacerze. Klif jest wysoki na 33 metry. Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu biegnie niebieski szlak turystyczny.

2. Gwiazda północy

Pomnik Gwiazda Północy jest wykonana z kamienia. Postawiona jest ponieważ w tym miejscu jest najbardziej wysunięta na północ. Towarzystwo przyjaciół Jastrzębiej Góry zainicjowało ten kamień. Dawniej mówiony o Przylądku Rozewie, że ono jest najbardziej wysuniętym miejscem na linii brzegowej Bałtyku na północ.

Gwiazda północy sąsiaduje z Jastrzębskim klifem. Najłatwiej trafić tam od ulicy Norwida lub spacerując przez nadmorski las od strony ulicy Rozewskiej.

Liczne kolejki do zrobienia sobie zdjęcia w tym miejscu powodują, że należy doliczyć kilka minut planując wycieczkę objazdową.

3. Promenada Światowida

Ta promenada jest centrum rozrywki Jastrzębiej Góry. Na niej znajdziemy wiele ulicznych atrakcji, od malowania twarzy, malowania obrazów, liczne knajpki gdzie można naprawdę dobrze zjeść, napić się kawy czy drinka, udać się do sklepu z pamiątkami czy ubraniami. To wszystko zachęca do odwiedzenia tego miejsca. Znajdziemy tam również skwer z fontanną. Unosząca się bryza wodna w upalny dzień umili spędzenie tam czasu. Pozwoli na odpłynięcie myślami w wszechświat. Na drugim końcu znajdują się punkty widokowe oraz zejścia na piaszczystą plaże.

4. Restauracja

Obiad gdzie zdecydowałem się i był wolny stolik zjadłem w restauracji, gdzie serwowali ryby przy promenadzie. Ja zdecydowałem się na filet z sandacza, moja moja mama i siostra wybrały filet dorsza.

5. Lody tajskie

Postanowiłem o nich napisać gdyż były najtańszymi lodami tajskimi wzdłuż całego wybrzeża, które zwiedzałem tego lata w Polsce. Bardzo pyszne, jak zawsze dodatki jeden lub dwa smaku siekane i wgniatane na naszych oczach.

Osobiście byłem pierwszy raz zaledwie kilka godzin podczas moich objazdowych wakacji. Na pewno kiedyś tam wrócę bo jest tam co robić. Każdy kto chce znajdzie coś dla siebie. Liczne kwiaty, drzewa, skwery, fontanny pozwalają odprężyć się jak na wakacjach przystało. Porównując Jastrzębią Górę do innych kurortów turystycznych uważam jest zróżnicowana cenowo. Bardziej przyjazna niż inne miejsca.

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket