Pszczyna – malownicza miejscowość z zadbanymi budynkami oraz niesamowitym parkiem.

Pszczyna – malownicza miejscowość z zadbanymi budynkami oraz niesamowitym parkiem.

Pszczyna znajduję się w w województwie Śląskim między Tychami, Żorami a Czechowicami – Dziedzicami. Znajdziemy w niej rewitalizowane kamienice. Do rynku prowadzą brukowane uliczki, mniejsze i większe przy których niska zabudowa mieszkaniowa oraz usługowa z wieloma drzewami zasadzonymi w donicach z ławkami wprowadza nam do rynku, który jest również elegancki. Na rynku znajduję się ratusz oraz kościół ewangelicki. Następnie jest Zamek w Pszczynie wraz z parkiem. Niegdyś budowany był na potrzeby obronne miasta. Następnie został przekształcony na rezydencję podczas, której został przez Kochbergów rozbudowany o park angielski z licznymi wodami.

Park jest miejscem, w którym każdy z nam może znaleźć to co lubi. Jeżeli chcemy, możemy udać się w miejsca z brukowanymi, nowoczesnymi ścieżkami. Jeżeli wolimy otoczenie, gdzie ręka ludzka nie jest widoczna na co dzień, również znajdziemy taką część leśną. Co kilka kroków znajduję się zbiornik wody. Spotkać można spacerujących ludzi z dziećmi, karmiących kaczki, osoby biegające, jeżdżące na rowerach, spacerujące z psami. Starszych ludzi, którzy cieszą się z zacienienia przez wysokie drzewa.

W parku znajdują się kawiarnie, lodziarnie, dom ogrodnika, muzeum militarne śląska oraz lodownia, która obecnie jest wieżą widokową, herbaciarnią. Liczne stawy powodują użycie dużej ilości mostków, które wprowadzają w romantyczny klimat.

Miejsce warte polecenia, zatrzymania przejeżdżając w Beskidy czy inne części Polski. Wystarczą 2h aby zobaczyć wiele. Można spokojnie spędzić w Pszczynie cały dzień. Park składa się z 3 części: zamkowego, promenady, dworcowego. Możemy w nim podziwiać wiele gatunków drzew oraz zwierząt.

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket