Ręcznie malowany obraz we wnętrzu jest jednym z najlepszych dekoracji pomieszczenia.

Ręcznie malowany obraz we wnętrzu jest jednym z najlepszych dekoracji pomieszczenia.

Od zalania dziejów, bogaci ludzie dekorowali swoje rezydencje obrazami. Najczęściej swoimi portretami bądź z najbliższego otoczenia. Kolejnym przykładem są świątynie sakralne z malowidłami tematycznymi. Obraz ręcznie malowany we wnętrzu podkreśla charakter oraz podnosi wartość nieruchomości.

Kreatywność twórców obecnie zaskakuję wieloma twarzami oryginalności.

Sam osobiście szukam nowych pomysłów, których nie znalazłem w innych miejscach. Na początku malowałem farbami olejowymi. Szybko zmieniłem na farby akrylowe, ze względu na szybsze schnięcie i mniej uciążliwy zapach. Oryginalnym i unikatowym moim pomysłem wynikającym z zamiłowania do loftów oraz betonu zacząłem wprowadzać go na płótna moich dzieł. Natura najlepiej łączy się ze sobą. Tak więc postanowiłem połączyć różne techniki. Prócz betonowych obrazów na płótnie mojego autorstwa poszedłem o krok dalej. Obraz betonowy z naturalną bądź malowaną korą brzozy, którą tnę na kwadraty. Obrazy te na koniec po zaschnięciu są lakierowane utwardzaczami, aby się nie kruszyły. Jednak jeśli odpadnie nam jakiś fragment, uważam, że wygląda to jeszcze lepiej, bardziej naturalnie, bardziej loftowo, industrialne, indywidualnie i oryginalnie. Dzieła takie są jedyne, nie powtarzalne. Mimo próby wykonania takiego obrazu, nigdy nie wyjdzie identycznie drugi raz. Często spotykanymi obrazami są z mchu chrobotka reniferowego, którym również lubię bawić się. Kolejnym moim pomysłem, które wprowadzam będą obrazy w ramach ze skrzynek po owocach. Recykling, ekologia są bliskie mojej osobie. Takie dzieła sztuki, wypływające z serca i pomysłowości mogą być w różnych rozmiarach, zestawianiach czy kolorystyce. Od kilku lat najpopularniejszym kolorem we wnętrzach jest biel i szarość. Dzięki kolorowym obrazom możemy je w łatwy sposób odmienić. Czami nie trzeba dokonywać wielkich zmian we wnętrzu. Wystarczy je docieplić kilko mniejszymi lub większymi pracami. Pewna moda narzuca, aby obrazy były nie przywieszane do ścian, a oparte o nią. Sam zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Jednak po którejś wizycie 2 letniego siostrzeńca obrazy wylądowały na ścianie. Ja sam mam czteromotorowe pomieszczenia, z czego bardzo się cieszę, ponieważ mam możliwość powieszenia większej ilości obrazów. Nie muszę z wielu rezygnować. Mogą zawisnąć wyżej, drugie niżej. Tak samo meble w kuchni mam 3 poziomy. Na podłodze, nad ciągiem roboczym 60 cm oraz kolejny nad nimi – jako magazyn rzeczy mniej używanych, typu wielka ilość naczyń na zjazd rodzinny.

Pierwsze pismo obrazkowe, które zachowało się w Egipcie udowadnia jak wielki przekaz ma. Nie znając danego języka po obrazku jesteśmy wstanie domyślić się o czym mowa. Muzea ze Sztuką średniowiecza zazwyczaj przedstawia wydarzenia z życia religijnego bądź wydarzeń na dworach królewskich. Spotykamy również portrety najbogatszych obywateli. W późniejszych czasach zaczynami widzieć obrazy z kwiatami, zwykłymi ludźmi czy architekturą. Rozwój cywilizacji możemy obserwować w zmianach podejścia do malowideł.

Obrazy możemy podziwiać w galeriach sztuki. Coraz częściej wystawy organizowane są w Centrach Handlowych czy nawet w parkach, w plenerach. Wernisaże sztuki, tak jak i przebywanie ze sztuką, kulturą (teatrami, operą, filharmonią) przedłuża Nasze życie i sprawia, że po każdym kolejnym kontakcie z nią wyrabiamy swoje zdanie. Kształtujemy Naszą osobowość. Indywidualne podejście jest bardzo ważnym czynnikiem, które świadczy, że nie jesteśmy zwykłymi, szarymi ludźmi przechodzącymi obok czegoś cudownego obojętnie. Nie odłącznym elementem są dzieła sztuki w restauracjach, hotelach, biurach, rezydencjach oraz w każdym wnętrzu. Najlepiej jest kupić bądź namalować samemu, taki aby cieszył nasze oko. Nabyty obraz ma sprawić, by przestrzeń, w której przebywamy, wreszcie zaczęła odzwierciedlać Naszą Duszę, osobowość, czyli Nas samych.

Fantastyczne, nietypowe dzieła są malowane w stylu impresjonistycznym. Spojrzenie na świat z przymrużonymi oczami artysty przelane na płótno, które może zdobić nasze ściany. Niektórzy pogardliwie nazywają je bohomazami. Nie każdy je lubi i czuje się rewelacyjnie z nimi w swoim wnętrzu.

Bez względu na to, czy interesują Cię akrylowe, ręcznie malowane obrazy do domu, czy też nieoczywista dekoracja z mchu chrobotka reniferowego na ścianę w biurze – w sklepie internetowym znajdziesz dzieła, które wprawią Cię w zachwyt. Spróbuj czegoś innego, czegoś kreatywnego i niebanalnego. Gwarantujemy, że wnętrza, które odmienisz z naszą sztuką, staną się dla Ciebie źródłem nieskończonej inspiracji!

Udostępnij artykuł


Sklep Internetowy Rocket